Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Ferie zimowe z językiem kaszubskim

W drugim tygodniu ferii zimowych 32 uczniów ze szkół podstawowych z Kwakowa i Kończewa uczestniczyło w zimowisku w Szymbarku.


Podaj dalej:
Zajęcia odbywały się w ramach nauki języka kaszubskiego. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych warsztatach ekologicznych m.in. uczyły się jak przetrwać w trudnych warunkach zimowych bez nawigacji, niewłaściwego ubioru, poznały zachowania i zwyczaje ptaków, poznały gatunki gadów i płazów występujących w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.

Podczas zajęć odbywały się wyjścia w teren, które z uwagi na panujące warunki atmosferyczne były trudne do przejścia, jednak nawet najmłodsi uczniowie poradzili sobie z trudami wędrówek. Czasem były to buty pełne śniegu, innym razem strome zejścia z góry . W nagrodę zjeżdżali po stokach na oponach oraz jechali kuligiem w zaprzęgu konnym. Najwięcej jednak emocji i frajdy dostarczył dzieciom „Dom do góry nogami” i zwiedzanie CEPR-u w Szymbarku.

Dzieci również malowały na szkle wzory kaszubskie, poznały nowoczesną technikę wyrobu porcelany (zwiedziły zakład porcelany stołowej w Łubianie) oraz technikę starodawną – każde dziecko wykonało swoją pracę na kole garncarskim w ramach warsztatów garncarskich w OEE. W czwartkowy wieczór na zakończenie naszego pobytu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, a wieczorkiem „pidżama party”. Następnego dnia niestety pożegnaliśmy OEE i wyruszyliśmy z powrotem autobusem do swoich domów.