Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

„FESTIWAL TEATRALNY MULTI-CULTY 2013”

W dniach 15-19 lipca 2013 roku Gmina Kobylnica gościła dwudziestoosobowe grupy młodzieży z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej.


Podaj dalej:

Młodzi Czesi, Słowacy, Węgrzy oraz Polacy w wieku 10-16 lat wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcie współfinansowanym przez „International Visegrad Fund”. Dzięki temu wsparciu, w ramach festiwalu teatralnego odbyło się wiele ciekawych zajęć, tj.: plenerowe warsztaty teatralne, gry i zabawy integracyjne, wspólne mecze, wycieczki do ciekawych miejsc, m.in.: Słowińskiego Parku Narodowego w tym Słowińskiego Centrum Kultury Regionalnej w Klukach oraz do Parku Dinozaurów w Łebie. Młodzi aktorzy biorący udział w warsztatach teatralnych, mieli okazję nauczyć się chodzenia na szczudłach, strzelania z łuku oraz żonglowania ogniem. Warsztaty, wycieczki, spacer po wydmach oraz kąpiel w morzu sprawiły wiele radości uczestnikom Festiwalu. W ramach podsumowania projektu w czwartek 18 lipca w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy goście zaprezentowali spektakle lokalnych grup teatralnych, muzyczno-tanecznych oraz podzielili się wiedzą o swoich rodzimych miejscowościach. Cała sala bawiła się także w takt muzyki granej przez orkiestrę GCKiP w Kobylnicy, która zaprezentowała klasyczne utwory dixielandowe oraz składankę znanych biesiadnych piosenek. Każdy z uczestników festiwalu otrzymał Certyfikat udziału w projekcie oraz nagrody.
W późnych godzinach wieczornych na terenie boiska sportowego w Kobylnicy odbyło się widowisko plenerowe w wykonaniu „Teatru Czterech Kultur” w reżyserii instruktora teatralnego GCKiP Dariusza Narlocha. Widowisko było efektem wspólnej pracy młodych aktorów z czterech państw i stworzyło jeden spójny obraz, będący symbolem jedności krajów biorących udział w projekcie. Przybyła publiczność podczas widowiska miała okazję oglądać aktorów na szczudłach, popisy żonglerki ogniem, różnorodne postaci w ciekawych przebraniach oraz wysłuchać ścieżki dźwiękowej nadającej przedstawieniu niepowtarzalny klimat.
Pomimo pewnych barier językowych, uczestnicy projektu nawiązali szybki kontakt, a uniwersalny przekaz teatru stał się naszym wspólnym mianownikiem. Mamy nadzieję, że Festiwal Teatralny Multi-Culty będzie kontynuowany i pogłębi współpracę pomiędzy krajami Grupy Wyszehradzkiej oraz innymi partnerami Gminy Kobylnica.