Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Gminne Święto Plonów 2020

Dobra zabawa mimo okrojonej formy Gminnego Święta Plonów w Kwakowie.


Podaj dalej:
Dożynki to kulminacyjny punkt w rocznym cyklu życia każdego rolnika. Chwila, gdy po ciężkiej pracy można choć trochę odpocząć, podsumować sezon i zacząć przygotowania do kolejnego.
Gminne Święto Polonów, jak zwykle rozpoczęło się od uroczystej dziękczynnej Mszy Świętej za tegoroczne plony, po której wszyscy przenieśli się przed scenę ustawioną na przykościelnym terenie w Kwakowie. Po krótkich przemówieniach Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Kobylnica oraz zaproszonych gości, uczestnicy mogli obejrzeć występ lokalnego zespołu AleBabki, po którym nastąpił stały punkt programu, czyli przyznanie nagród za wieńce i chleby dożynkowe. Zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych zdobyło Sołectwo Sycewice, którego kunszt został uznany przez jury jednogłośnie. Drugie miejsce zajęło KGW z Widzina "Jak nie my – to kto", a trzecie – Stowarzyszenie "Aktywni Mieszkańcy Gminy Kobylnica". W kategorii Wieńców Niekonwencjonalnych zwyciężyło Sołectwo Bolesławice, na drugim miejscu znalazło się Sołectwo Reblino, a na trzecim Sołectwo Łosino. Jury zgodnie przyznało, że o ile ocena tegorocznych wieńców nie była trudna, o tyle werdykt dotyczący chlebów dożynkowych wymagał sporego wysiłku – wygląd, smak, zapach, konsystencja – mnogość czynników podlegających ocenie okazała się nie lada wyzwaniem. Ostatecznie zwyciężył chleb upieczony przez panią Elżbietę Czygier, drugie miejsce zajął chleb przygotowany przez Sołectwo Kobylnica, a trzecie – chleb Sołectwa Kończewo. Na tym jednak nagrody się nie skończyły, bowiem każdy wysiłek włożony w przygotowanie wieńców i chlebów został doceniony – wszyscy biorący udział w konkursach uczestnicy otrzymali nagrody za udział.
Na zakończenie wszyscy obecni mogli obejrzeć występ Orkiestry Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wraz z wokalistką Anną Chodyną, która swoją charyzmą zachęciła część widzów do tańca.
W związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa, tegoroczne Święto Plonów zorganizowane było dużo bardziej kameralnie i skromnie, jednak każdy, kto odwiedził Kwakowo 30. sierpnia może potwierdzić, że mimo okrojonej formy, nie brakowało ani dobrej zabawy, ani wspaniałych emocji.