Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Informacja dla rolników

Informacja dla rolników

Zmiany w szacowaniu szkód spowodowanych suszą


Podaj dalej:
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 czerwca 2020r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1009), zmianie uległy zasady szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły straty spowodowane przez suszę.
Zgodnie z ww. rozporządzeniem, zgłaszanie przez producentów rolnych wniosków o szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę i sporządzanie protokołu, dokonuje się poprzez aplikację publiczną, bez udziału Komisji.
Za pomocą aplikacji producent rolny, korzystając z własnego Profilu Zaufanego, określa zakres i stopień strat spowodowanych przez suszę w uprawach rolnych w gospodarstwie rolnym.
Stworzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi aplikacja ma na celu usprawnienie szacowania szkód powstałych w wyniku suszy.
Strona Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Natomiast szkody spowodowane przez grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę, nadal będą szacowane przez powołaną Komisję działającą w każdej gminie.
Szacowanie strat możliwe jest tylko i wyłącznie na wniosek poszkodowanego rolnika. Wypełniony formularz wniosku rolnik winien złożyć niezwłocznie po wystąpieniu zjawiska atmosferycznego do urzędu gminy właściwego ze względu na miejsce wystąpienia strat.
Do wniosku producent rolny dołącza kserokopię wniosku o płatności oraz w przypadku posiadania zwierząt gospodarskich kopię zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ).