Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Jesienny Przeciąg Gitarowy w Kobylnicy

Wystąpił Lech Janerka


Podaj dalej:
W ramach 15. edycji festiwalu Jesienny Przeciąg Gitarowy w Gminnym Centrum Kultury i Promocji wystąpił Lech Janerka z zespołem. Koncert odbył się 11 października.

Wyjątkowość tego koncertu polegała przede wszystkim na unikatowej atmosferze, którą tworzy wokół swoich występów sam artysta, ale także na tym, że Lech Janerka powrócił na scenę po 14 – letniej przerwie z zupełnie nowym materiałem.

Lech Janerka to jedna z najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie rockowej, na której działa od blisko 40 lat. Trudno go sklasyfikować i umieścić w ściśle określonych ramach.

W swojej dotychczasowej twórczości sięgał po różne gatunki – od post-punka po elektronikę i pop. Jego muzyka to osobista opowieść o wielowarstwowym znaczeniu, a teksty są komentarzem do otaczającego go świata.

Ostatni album Janerki „Plagiaty” ukazał się w 2005 roku, a promujący wydawnictwo singiel „Rower” okazał się być jednym z największych przebojów XXI wieku.