Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Kolorowe niebo w Kwakowie

Czwarta edycja Święta Latawców


Podaj dalej:
W powietrzu barwne i piękne latawce, a na ziemi roześmiane dzieci i ich rodzice. Po raz czwarty Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zorganizowało imprezę plenerową pn. „Święto Latawców”. Na boisku sportowym w Kwakowie pojawiło się wielu uczestników, ale i widzów, którzy podziwiali szybujące po niebie latawce. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Kuliński Wójt Gminy Kobylnica.

Zabawa w projektowanie, konstruowanie i puszczanie własnoręcznie stworzonych latawców okazała się bardzo atrakcyjną formą spędzenia piątkowego południa. Boisko w Kwakowie, a więc miejsce, gdzie odbyła się główna część imprezy, szybko zapełniło się osobami, które chciały spróbować swoich sił w modelarstwie. Pod okiem instruktorów Gminnego Centrum Kultury i Promocji mieli okazję do wykonania własnych modeli.

Wszystkie modele, które w czasie warsztatów zostały stworzone przez uczestników, później wypuszczono w niebo. Barwny pejzaż, jaki w ten sposób rozpościerał się nad kwakowskim boiskiem, był naprawdę niesamowity. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy latawiec oraz najdłużej utrzymujący się w powietrzu.