Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

KOMIŁOWO

Sołectwo zamieszkuje 62 mieszkańców wg stanu na dzień 10.03.2020


Podaj dalej:

Do pobrania:

Położone w obszarze Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, w odległości około 2 kilometrów na południowy wschód od Kwakowa, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych w bardzo malowniczym terenie wśród pól uprawnych.
Sołectwo zostało założone w 1946 roku. Obszar sołectwa obejmuje miejscowość Komiłowo.

SOŁTYS
Pan Piotr Drapalski


RADA SOŁECKA

Pani Dorota Wronka-Cisakowska
Pan Jerzy Safian
Pan Mateusz Wnuczyński

We wsi staw oraz kilka budynków murowano-szachulcowych. W Komiłowie znajduje się największa „fabryka jajek” w regionie - Ferma Kur Adkonis. W pełni zautomatyzowanych kurnikach 150 tysięcy kur każdego dnia wytwarza tutaj około 100 tysięcy jajek.

Rys historyczny
Komiłowo (kaszb. Kamilowò, niem. Keudellshof, dawniej Camillowo). do 1945 roku nosiło nawę Keudelschow. Według historyków Komiłowo było pojedynczym gospodarstwem powstałym na gruntach Kwakowa, które na skutek rokowań uwłaszczeniowych w 1822 roku przekazano chłopom. Osadzie tej pierwotnie nadano nazwę ,,Camilow” od imienia ,,Camila”, jakie nosiła żona właściciela dóbr kwakowskich. Według przekazów od byłych mieszkańców tych terenów, którzy aktualnie zamieszkują w Niemczech, ale odwiedzających swoich znajomych w Kwakowie, Komiłowo powstało jako osada utworzona specjalnie dla byłych wojskowych niemieckich.