Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Koniec zmagań KLMS. Poznaliśmy zwycięzców

Finałowy turniej rozegrano 7 kwietnia

Podaj dalej:
7 kwietnia w hali sportowej w Kobylnicy odbył się Turniej Finałowy III Edycji Kobylnickiej Ligi Mini Siatkówki dziewcząt. Łącznie ponad 120 osób toczyło boje w trzech kategoriach wiekowych.

W wieńczącym cały cykl turnieju wystąpiły drużyny, które awans uzyskały w dwóch poprzednich turniejach eliminacyjnych.

- W roczniku najmłodszym 2009 grano systemem gier 1×1. Bardzo dobrze zaprezentowały się reprezentantki Piasta. Drugie miejsce zajęła Julia Skorupska, a trzecia była Julia Borysiewicz. Cały turniej wygrała Alicja Koprowska z SP 8 Słupsk – relacjonuje Michał Huzarski, trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast Kobylnica.

W finale grały również inne zawodniczki z Kobylnicy. Szósta była Hania Strugała, dwunasta Lena Janik, a piętnasta Maja Pruchniewska. W kategorii „dwójek” zwycięstwo przypadło drużynie Czarnych Słupsk, a kobylnicki duet w składzie Jadzia Guzewska - Zuzanna Kosińska zajął drugie miejsce. Na trzeciej lokacie znalazła się reprezentacja SP 8 Słupsk I.

W „dwójkach” grały także inne duety kobylnickiego Piasta. Kinga Murawska i Nadia Malinowska zajęły siódmą pozycję. Dwie lokaty dalej znalazł się zespół złożony z Oli Paruzel i Julii Borysiewicz.

W najstarszej kategorii "3" wygrała pierwsza drużyna SPS Lębork, a na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki Piasta - Kinga Jęchorek, Nikola Łukomska, Gabrysia Będzimierowska i Wiktoria Kiziukiewicz. Trzecie miejsce przypadło SP 8 Słupsk, a na piątym zmagania skończyły siostry Ola, Ania i Kasia Próchniak.

W uroczystym zakończeniu III Edycji ceremonii nagrodzenia najlepszych udział wziął Wójt Gminy Kobylnica, Pan Leszek Kuliński oraz vice dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylnicy Katarzyna Butkiewicz.

Organizatorem całego cyklu III Edycji KLMS był Uczniowski Klub Sportowy Piast- B Kobylnica, a organizacja całych zawodów była możliwa dzięki wsparciu Gminy Kobylnica.