Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej „Czyste powietrze w naszej Gminie” zorganizowany został w ramach projektu pn.: „Czyste powietrze Gminy Kobylnica – edycja 2016” współfinansowanego w części dotyczącej modernizacji źródeł ciepła ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza”.
Celem konkursu była:
- promocja odnawialnych źródeł energii oraz działań proekologicznych,
- rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej,
- kształtowanie u dzieci i młodzieży poczucia harmonii ze środowiskiem,
- podnoszenie świadomości ekologicznej,
- zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania.
Dzieciom z terenu Gminy Kobylnica zaproponowano wykonanie prac plastycznych, dowolną techniką, zwierających treści ekologiczne w tym ukazujące zalety przyjaznych dla środowiska systemów grzewczych. W odpowiedzi na konkurs napłynęło 100 ciekawych, barwnych, wykonanych w różnych technikach prac z terenu całej Gminy.
Nagrody przyznano w następujących kategoriach wiekowych:
Kategoria wiekowa 6 - 7 lat:
I miejsce – Maria Łuńska (Szkoła Podstawowa w Kobylnicy)
I miejsce – Zuzanna Krzywińska (Szkoła Podstawowa w Kobylnicy)
I miejsce – Maja Sienkiewicz (Szkoła Podstawowa w Kobylnicy)
Wyróżnienia otrzymali:
1. Zofia Protas (Szkoła Podstawowa w Kwakowie)
2. Róża Grania (Szkoła Podstawowa w Kwakowie)
3. Szymon Jaśkiewicz (Szkoła Podstawowa w Kwakowie)
4. Marek Radwański (Szkoła Podstawowa w Kwakowie)
5. Piotr Gasperowicz (Szkoła Podstawowa w Kobylnicy)
Kategoria wiekowa 8 – 9 lat:I miejsce – Olek Dobaczewski (Szkoła Podstawowa w Kobylnicy)
II miejsce – Piotr Gajewski (Szkoła Podstawowa w Słonowicach)
III miejsce – Wojtek Konhle (Świetlica w Widzinie)
Wyróżnienia otrzymali:
1. Oliwier Salamon(Szkoła Podstawowa w Słonowicach)
2. Błażej Piecyk (Szkoła Podstawowa w Kwakowie)
Kategoria wiekowa 10 –12 lat:I miejsce – Kacper Kuta (Szkoła Podstawowa w Kwakowo)
II miejsce – Leonardo Rycek (Szkoła Podstawowa w Kończewie)
III miejsce – Nikola Konhle (Świetlica w Widzinie)
Wyróżnienia otrzymali:
1. Oliwia Brzykcy (Szkoła Podstawowa w Kończewo)
2. Marta Piątek (Świetlica w Widzinie)
3. Julia Wrześniak (Szkoła Podstawowa w Kończewo)
4. Aleksandra Leśnik (Szkoła Podstawowa w Kończewo)
Kategoria wiekowa powyżej 12 lat:I miejsce - Małgorzata Piątek (Świetlica w Widzinie)
I miejsce - Katarzyna Piątek (Świetlica w Widzinie)