Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Krajowy program „Czyste Powietrze”

Krajowy program „Czyste Powietrze”

nabór wniosków do wymiany pieca i termomodernizacji


Podaj dalej:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) od 19 września 2018 do 30 czerwca 2027 r. przyjmuje wnioski do Krajowego Programu „Czyste Powietrze.”
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub domów jednorodzinnych nowobudowanych (dom nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania).
W ramach programu będzie możliwe uzyskanie dofinansowania na wymianę starych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi (węgiel, drewno itp.) na nowoczesne źródła ciepła. Dofinansowany będzie zakup źródeł zasilanych:
- z miejskiej sieci ciepłowniczej (węzły ciepła),
- gazem ziemnym lub LPG,
- olejem opałowym,
- elektrycznością (w tym pompy ciepła),
- biomasą,
- węglem
W przypadku źródeł zasilanych paliwami stałymi konieczne jest spełnienie przez źródło normy ekoprojekt (ecodesign). Źródła gazowe i olejowe muszą wykazać się klasą efektywności minimum A, z kolei pompy ciepła minimum klasą A+.

Oprócz montażu źródeł ciepła w ramach Programu możliwe będzie również pozyskanie dofinansowania na szerokie działania termomodernizacyjne w obiekcie jednorodzinnym w tym na:
- docieplenie ścian, stropów, dachów i podłóg,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- modernizację instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u.,
- montaż instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
- przyłącza do zakupionych źródeł ciepła (ciepłownicze, gazowe, elektryczne),
- montaż instalacji solarnych (kolektory słoneczne i fotowoltaika).

Wysokość dofinansowania zależna będzie od poziomu dochodów na członka gospodarstwa domowego i będzie wynosiła od 30% do nawet 90%. W ramach potrzeby można będzie również skorzystać z preferencyjnej pożyczki na sfinansowanie pozostałych kosztów kwalifikowanych zadania. W przypadku montażu instalacji solarnych dofinasowanie udzielane jest jedynie w formie pożyczki.
Wnioski należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
W razie szczegółowych pytań informacji udzielają pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku pod nr telefonu: (58) 743 18 20 lub (58) 743 18 21. Kontakt e-mailowy: czystepowietrze@wfos.gdansk.pl

Istnieje możliwość uzyskania pomocy w wypełnianiu wniosku do Programu w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku, w tym celu należy wyplenić formularz dostępny pod adresem https://terminarz.wfos.gdansk.pl/index.php lub umówić się na wizytę dzwoniąc pod podane powyżej numery telefonów.
Przed spotkaniem należy zapoznać się z dokumentami dotyczącymi Programu oraz upewnić się, że posiadają Państwo wszystkie dane oraz załączniki wymagane do kompletnego wypełnienia wniosku o dofinansowanie. Lista sprawdzająca pomocna w weryfikacji znajduje się pod adresem: https://wfos.gdansk.pl/czyste-powietrze/podstawowe-informacje-o-programie
Osoby zainteresowane Programem „Czyste Powietrze” będą obsługiwane w WFOŚiGW w Gdańsku:
- poniedziałek w godzinach 10.00-18.00
- wtorek-czwartek w godzinach 8.00-15.00
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć poprzez Portal Beneficjenta dostępny pod adresem: www.portalbeneficjenta.wfos.gdansk.pl
Na powyższej stronie dostępny jest również regulamin, wymagania techniczne, instrukcja wypełniania wniosku itp. - w zakładce „wymagana dokumentacja”. Informacje o Programie dostępne są także pod adresem https://wfos.gdansk.pl/czyste_powietrze_icon
Zachęcamy do skorzystania z Krajowego Programu „Czyste Powietrze” .