Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Lipnicka w Kobylnicy. Tym razem Intymnie

Jubileuszowe spotkanie z publicznością


Podaj dalej:
Bogactwo dźwięków, nieszablonowa scenografia i czarujący głos Anity Lipnickiej sprawiły, że jej jubileuszowy koncert w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zapamiętamy na długo.

„Witajcie w naszym ogrodzie” - tymi słowami Anita Lipnicka powitała kobylnicką publiczność w sobotni wieczór 15 lutego. Wokalistka i jej siedmioosobowy zespół otoczeni byli bowiem ogromną ilością zieleni – mchów, traw i kwiatów. Imponująca metamorfoza sceny Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy sprawiła, że był to koncert inny niż wszystkie. Było to spotkanie. Spotkanie z człowiekiem, z muzyką i z refleksją na temat przeszłości. Refleksyjny charakter koncertu wiązał się ze świętowaniem jubileuszu 25 lat działalności artystycznej wokalistki, a repertuar obejmował każdy z etapów owej działalności.

Publiczność mogła usłyszeć zarówno utwory z najnowszych solowych płyt artystki, jak i z tych, tworzonych wspólnie z zespołem Varius Manx, które Anita Lipnicka nazwała swoim artystycznym dzieciństwem – pełnym młodzieńczej energii, radości i porywczości.

Niezwykłym atutem występu była rewelacyjna aranżacja muzyczna. Oprócz instrumentów klawiszowych, perkusji i gitar akustycznych publiczność mogła usłyszeć dwoje skrzypiec, wiolonczelę, kontrabas, harfę oraz wiele innych drobnych instrumentów takich jak dzwonki, grzechotki, czy metalofon. Bogactwo dźwięków, nowe aranżacje muzyczne, wspaniałe, dowcipne prowadzenie i rozmowy z publicznością sprawiły, że każdy uczestnik koncertu „Anita Lipnicka – intymnie” z pewnością przeżył niezapomniany wieczór.