Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Sołectwo Lulemino

Lulemino - wieś sołecka licząca 127 mieszkańców wg stanu na dzień 10.03.2020


Podaj dalej:

Do pobrania:

Położona jest w południowo-wschodniej części Gminy Kobylnica w odległości około 2 km od drogi krajowej wiodącej ze Słupska do Poznania.
W skład sołectwa wchodzi również Maszkowo liczące 11 mieszkańców (wg stanu na dzień 10.01.2019), zlokalizowane ok. 3 km na północ od Lulemina oraz obecnie już niezamieszkała wieś Luleminko.
Sołectwo zostało założone w 1947 roku. Siedzibą organów sołectwa jest miejscowość Lulemino.Na terenie sołectwa działają następujące instytucje publiczne : Świetlica Wiejska , Ochotnicza Straż Pożarna.

SOŁTYS
Pan Filip Tates


RADA SOŁECKA

Pani Anna Kardaś
Pani Anna Grzegorczyk
Pani Kazimiera Tates
Pani Izabela Tates
Pan Tomasz Semenowicz

Rys historyczny
Lullemyn (1463), Lullemin (1628), niem. Lüllemin. Lulemino wraz z Kruszyną na mocy prawomocnego postanowienia ksiecia Bogusława zostało przyznane Słupskowi. W 1784 roku we wsi był folwark, młyn wodny, kuźnia i łącznie 21 domów. Tuż przd wybuchem II wojny światowej w Luleminie było 26 gospodarstw. Zabytkowy młyn o konstrukcji szachulcowej wypełnionej cegłą z końca XIX w i park.