Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

O malejących zasobach wody i migracji

O malejących zasobach wody i migracji

Międzynarodowy projekt naukowy


Podaj dalej:
W styczniu 2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbyło się spotkanie projektowe z dyrektorami szkół z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Rumunii oraz z ekspertem z zakresu programu „Erasmus+”. Uczestnicy postawili sobie za cel ustalenie i wskazanie konkretnych działań, które w przyszłości pomogłyby w rozwiązaniu problemu gwałtowanie malejących zasobów wody na świecie, ale też zapoznanie młodych ludzi z problemem migracji.Stworzono więc wspólny projekt pod nazwą „Przyjaciele wody”, który opiera się na edukacji szkolnej, współpracy placówek uczestniczących w projekcie a także wymianie wiedzy i dobrych praktyk pomiędzy poszczególnymi ośrodkami. Realizacja zadania rozpocznie się od początku nowego roku szkolnego i trwać będzie przez kolejne dwa lata.
Polska będzie koordynatorem projektu, odpowiedzialnym za sprawowanie pieczy nad budżetem całego projektu a także planowe realizowanie poszczególnych zadań.Projekt będzie skierowany do uczniów w wieku 4 - 15 lat, nauczycieli, rodziców a także mieszkańców, polityków i władz lokalnych. Projekt będzie poruszał przede wszystkim zagadnienia związane z wodą, a więc jej zasobami, dostępnością, rosnącym zapotrzebowaniem czy skutkami nadmiernego wykorzystywania. Wszystkie te elementy będą łączone w innowacyjny sposób, a młodzi ludzie będą rozpatrywać go również przez pryzmat kryzysu migracyjnego w Europie. W czasie trwania projektu zaplanowano realizację wielu zadań i przedsięwzięć, wśród których warto wymienić utworzenie strony internetowej, kampanie informacyjne, liczne badania i prace naukowe, konkursy fotograficzne czy wspólne obchody Światowego Dnia Wody. Ponadto, uczniowie będą tworzyć cykle internetowych publikacji dźwiękowych w których będą przeprowadzać wywiady ze starszym członkami rodziny dotyczące historii ich regionu.W ramach projektu przewidziano 5 międzynarodowych spotkań projektowych, które odbędą się w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rumunii, Hiszpanii i Bułgarii oraz 2 w Polsce. Pierwsze spotkanie projektowe w Polsce odbędzie się w październiku 2016 roku i będzie ono otwarciem projektu. W spotkaniu wezmą udział wszyscy dyrektorzy szkół partnerskich wraz z nauczycielem z każdego kraju.