Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Park w stylu krajobrazowym w Bzowie

Park został założony w II połowie XIX w.


Podaj dalej:

Województwo: Pomorskie
Powiat: słupski
Gmina: Kobylnica
Rodzaj obiektu: Park

Rejestr zabytków:
Park nr rej. Nr A-1684 z dnia 22.12.1998 r. (karta adresowa)

Park został założony w II połowie XIX w. przy zabudowaniach majątku na terenie płaskim, lekko obniżającym sie w kierunku południowym. Przylegał bezpośrednio do zabudowań gospodarskich i otaczał dwór pobudowany w stylu neogotyckim. W końcu XIX w. wykonano sztuczny staw z dwoma niewielkimi wyspami. Na większej ustawiono ciosane kamienie. Na początku XX w. wykonano kurhan z piwnicami grobowymi. Kompozycja parku oparta jest na zasadach kształtowania parków krajobrazowych i sentymentalnych.

Na głównej płaszczyźnie parku otaczającej dwór rozebrany w 1975r. rosną najstarsze drzewa liściaste tworzące grupę o symetrycznej kompozycji względem dworu. Najbliżej dęby, dalej w półkolu buki zwyczajne i lipy, za nimi w okręgu 8 buków. Kompozycyjnie układ ten zamyka kurhan z grobowcem. Południowa granica parku obsadzona jest skupiskiem ozdobnych krzewów, tworzącym tło dla grupy buków, olchy czarnej. Północna cześć parku stanowi średniej wielkości staw z zachowanymi wyspami.