Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Początek maja to ważne daty w historii Polski

Początek maja to ważne daty w historii Polski

Majówka to nie tylko odpoczynek


Podaj dalej:
Najbliższe dni przez wielu kojarzone są z wypoczynkiem związanym z długim weekendem majowym. Należy jednak pamiętać, że przed nami niezwykle ważne daty – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Historia Święta Pracy sięga 1899 roku. Dzień ten był również zwany jako Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W naszym kraju Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

Od 2004 roku, 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Stało się zwyczajem, że wiele osób tego dnia przypina sobie biało-czerwony kotylion, wywiesza w oknach flagi, odbywają się też różne patriotyczne wydarzenia.

Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Tego dnia w 1791 roku uchwalono pierwszą konstytucję w ówczesnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie.

Jak dbać o polskie symbole narodowe? Czy flagę należy prasować? Jak się zachować podczas odtwarzania Mazurka Dąbrowskiego? „Póki my żyjemy” czy „kiedy my żyjemy”? Odpowiedź na te pytania w trzech krótkich wskazówkach umieszczono na przyjaznych planszach o symbolach narodowych do pobrania. Godło, flaga i hymn towarzyszą mieszkańcom Polski codziennie w szkołach, urzędach czy podczas wydarzeń sportowych. Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało praktyczne informacje dotyczące tego, jak dbać o symbole narodowe
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/flaga-godlo-hymn-jak-dbac-o-symbole-narodowe/.