Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Ścieżka przyrodnicza Krępa-Łosino

Ścieżka przyrodnicza Krępa-Łosino

Trasa o długości 4 km przeznaczona do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, samochodowej i konnej


Podaj dalej:
Trasa o długości 4 km przeznaczona jest do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, samochodowej i konnej. Na ścieżce znajduje się duża ilość interesujących obiektów kulturowych.
Trasa prowadzi przez wieś Krępa z dobrze zachowanym pałacem z początku XX wieku i parkiem podworskim z ciekawymi okazami drzew. Wędrówkę rozpoczynamy od przystanku autobusowego, idziemy w prawo i dalej na rozwidleniu dróg skręcamy znów w prawo, zgodnie ze strzałkami. Wędrując mijamy rzekę Głaźną, będącą naturalnym miejscem tarła ryb łososiowatych. Ciekawostkę stanowi dawny most kolejowy i nasyp nieistniejącego już torowiska. Następnie idziemy drogą w lesie liściastym, przechodzimy strumień będący dopływem Głaźnej i osiągamy alejkę grabową. Tu, po prawej stronie zmotoryzowani turyści mogą zostawić samochód. Po wyjściu z alejki, na rozwidleniu dróg, skręcamy w prawo. Droga prowadzi teraz przez las, aż do mostu na Słupi. Przed nim skręcamy w lewo, teren wznosi się, a potem nagle obniża. Przed nami znajduje się wczesnośredniowieczne grodzisko. Wracamy do mostu na rzece. Dochodzimy do rozwidlenia dróg i skręcamy w lewo. W Łosinie kierujemy się do parku podworskiego. Aleją grabową dochodzimy do ruin spalonego po wojnie pałacu. W tym miejscu, jak głoszą mieszkańcy wsi, w czasie księżycowych nocy można spotkać zwiewną postać, której towarzyszy olbrzymi pies. Wędrując alejkami możemy dojść do grobowca ostatniego z właścicieli pałacu - Maksymiliana von Zitzewitza mieszkającego tu w latach 1886 - 1937. W pobliżu znajdują się także dwa zarastające stawy. Po wyjściu z parku, po prawej stronie, rosną potężne dęby. Kierujemy się teraz drogą polną do szosy i skręcamy w prawo do przystanku autobusowego, gdzie kończymy wędrówkę.