Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

SŁONOWICZKI - CIECHOMICE

Sołectwo liczące 55 osób wg stanu na dzień 10.03.2020r.


Podaj dalej:

Do pobrania:

Słonowiczki są siedzibą organów sołectwa założonego w 1946r.

SOŁTYS

Pani Anna Majewska

RADA SOŁECKA

Pani Małgorzata Sikora
Pani Krystyna Lebel
Pani Alicja Nowodworska

Rys historyczny

Ostatnia niemiecka nazwa wsi to Klein Schlönwitz., wcześniej używano także nazwy Jung Schlönwitz. W latach trzydziestych ubiegłego wieku znajdował się tu wiatrak należący do Otto Scheila, a stolarnię prowadził jego brat Friedrich Scheil. Wieś zamieszkiwało 6 rodzin. Ciechomice (kasz. Cëchòmce) - położone na Równinie Słupskiej przy trasie linii kolejowej Słupsk-Miastko zamieszkuje obecnie 4 osób (wg stanu na dzień 10.01.2019r). Nazwa niemiecka Friedrichshof. Od 1784 istniejący tu wówczas folwark wchodził w skład majątku należącego do rotmistrza Christiana Wilhelma von Boehn z Kuleszewa.