Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Szlak Doliny Słupi

To żółty szlak PTTK, którego trasa o łącznej długości 52 km z tego 10 km w gm. Kobylnica wiedzie od m.Słupsk-Lubuń-Skarszów-Dęnica Kaszubska-Krzynia-Konradowo-Gałęźnia Mała-Gałęzowo-Osieczki-Gostkowo-Bytów do Sierżna i Rekowa.


Podaj dalej:

Atrakcją jest rzeka Słupia i związane z nią piękne krajobrazy oraz system energetyczny rzeki Słupi. Wędrówkę na terenie Parku Krajobrazowego rozpoczynamy od wsi Krępa, położonej w gminie Słupsk. Na uwagę zasługuje zespół pałacowo - parkowy. Pałac z XIX w. , zachowany w dobrym stanie. Obecnie wieś zawdzięcza swój rozgłos największej w Polsce hodowli dżdżownicy kalifornijskiej. Idąc dalej szlakiem, mijamy wieś Lubuń w gminie Kobylnica, następnie idziemy lasem nasypem po nieistniejącym torfowisku, można napotkać betonowe murki, które niegdyś były rampami na dworcach. Następną miejscowością jest Skarszów Dolny. Za wsią znajduje się elektrownia wodna z 1922 r., pracująca do dziś. Dalej udajemy się do Dębnicy Kaszubskiej. Zobaczyć tam można kościół z 1584 roku, rozbudowany w latach 1781 - 86, przebudowany w drugiej połowie XIX wieku. Warty zobaczenia jest także pomnikowy, 100 - letni cis o obwodzie 150 cm i wysokości 5,5 m, rozgałęziony na sześć konarów. Po przejściu wsi, szlak prowadzi przez las sosnowy do miejscowości Krzynia, a następnie do Konradowa. Stamtąd szlak prowadzi do Gałęźni Małej, gdzie na uwagę zasługuje park podworski z XVIII wieku, z licznymi monumentalnymi bukami, dębami i daglezjami. Następnie trasa wędrówki przecina szosę Niepoględzie - Borzytuchom. Dalej idąc leśną drogą, mijamy Jezioro Konitowskie, poniżej znajduje się Jezioro Głębokie. Dochodzimy do wsi Gałęzowo. Za wsią, idziemy drogą śródleśną, przecinamy szlak zielony zwany „Krajobrazów Młodoglacjalnych". Szlak ten przebiega przez południowe granice gminy Dębnica Kaszubska do Bytowa, dalej Sierżna i Rekowa.