Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Szlak Doliny Wieprzy i Studnicy

To czarny szlak PTTK, którego trasa o łącznej długości 68 km z tego 16 km w gm. Kobylnica wiedzie od m.Słupsk-Lubuń-Kwakowo-Lulemino-Zagórki-Korzybie do Mistka.


Podaj dalej:

Wędrówkę rozpoczynamy w Słupsku, w pobliżu PPTK. Stamtąd kierujemy się do Lubunia. W okolicach tej miejscowości szlak skierowany jest w prawo, w kierunku rzeki Słupi. Dalej drogą idziemy do wsi Kwakowo. Zobaczyć tam można kościół parafialny z XIX wieku. Zbudowany jest on z głazów narzutowych i cegły. Korpus jest murowany, wieża prawdopodobnie pochodzi z XIV wieku. W Kwakowie skręcamy w prawo i po przekroczeniu rzeki Kwaczej idziemy w lewo, w kierunku Lulemina. Przechodzimy przez tą miejscowość i za chwilę jesteśmy na drodze asfaltowej, Kuleszewo - Barcino. Przechodzimy na drugą stronę i drogą gruntową, przez pola, kierujemy się do wsi Zagórki. Za wsią 400 metrów, skręcamy w prawo i docieramy do zabudowań Zbyszewa. Następnie udajemy się do Korzybia. Po drodze mijamy most na rzece Wieprzy. Dalej przechodzimy przez mniejsze miejscowości: Kępka, Biesowice i Ciecholub. Wkrótce docieramy do mostu na rzece Studnicy. Przechodzimy przez most i docieramy do Węgorzyna. Idziemy piaszczystą drogą, a następnie ścieżką leśną wzdłuż rzeki Studnicy. Dalej szlak schodzi na skraj lasu, gdzie widać łąki w dolinie. Niedługo potem docieramy do Przytocka. l kilometr przed stacją kolejową znaki turystyczne prowadzą w lewo, pod górę. Po lewej stronie, między drzewami widoczne są zabudowania leśniczówki, a obok niej jeziorko typu oczko o nazwie Węgorzyno. Dalej idąc przez leśne tereny dochodzimy do głębokiej doliny, w której płynie woda. Po przekroczeniu strumienia wchodzimy w las sosnowy. Dochodzimy do stacji kolejowej w Kawczu. Kolejny odcinek wytyczony jest na skraju doliny rzeki Studnicy. Przekraczamy rzekę i dochodzimy do wsi Łodzierz. Stamtąd udajemy się do Miastka.