Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

TeleOpieka dla mieszkańców Gminy Kobylnica

TeleOpieka dla mieszkańców Gminy Kobylnica

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich


Podaj dalej:

Do pobrania:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z INNOWACYJNEGO SYSTEMU TELEFONICZNEGO TELEOPIEKA DLA MIESZKAŃCOW GMINY KOBYLNICA
TeleOpieka to telefoniczny system wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak np: zator, zawał, zasłabnięcie, atak cukrzycowy czy groźny upadek.
Z inicjatywy Wójta Gminy Kobylnica Pana Leszka Kulińskiego rozpoczęto współpracę z Polskim Centrum Opieki - operatorem nowoczesnego systemu wzywania pomocy.
Teleopieka jest nową usługą dającą możliwość wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. System skierowany do osób starszych, niesamodzielnych, czasowo lub stale samotnych ograniczoną sprawnością ruchową lub intelektualną, które chcą lub muszą prowadzić samodzielne życie, ale wymagają stałego nadzoru, a także do każdego, kto chce podwyższyć swoje bezpieczeństwo osobiste i komfort życia. W razie pojawiającego się zagrożenia, jak np. nagła choroba, zasłabnięcie, upadek, potrzeba wsparcia psychologicznego, awaria urządzeń domowych, zatrzaśnięcie drzwi, potrzeba szybkiej informacji lub zamówienie usługi, system umożliwia wezwanie pomocy lub dostarcza rozwiązania niezbędne do zażegnania zaistniałego problemu.Gdy osoba przebywająca sama w domu upadnie i nie będzie mogła się podnieść, aby dojść do telefonu jednym przyciśnięciem przycisku alarmowego nawiążę kontakt z Centrum Operacyjno - Alarmowym organizującym szybką akcję pomocy. W taki sposób samotna osoba może również uchronić się przed napadem czy też pożarem.
„Ten system to doskonałe uzupełnienie działań realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej i opieki zdrowotnej. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób starszych, schorowanych ale także dla ich najbliższych, którzy niejednokrotnie przebywając całymi dniami poza domem myślą czy ich bliskim nie dzieje się coś złego. Teraz za pomocą jednego przycisku będzie można w natychmiastowy i odpowiedni sposób zareagować i udzielić pomocy. To bardzo ważne, aby nasi seniorzy, osoby mające problemy zdrowotne oraz osoby niepełnosprawne nie pozostawały same ze swoimi problemami, dlatego jestem bardzo zadowolony, że możemy dać naszym mieszkańcom dostęp do tego systemu i tym samym umożliwić rozwój opieki socjalnej i zdrowotnej w warunkach domowych. Ponadto dodam, że przyszli użytkownicy systemu nie będą ponosić żadnych kosztów - Gmina pokryje koszty abonamentu, a wydzierżawione urządzenia: stacjonarne jak i mobilne bezpłatnie użyczy. Będzie istniała także możliwość zakupu specjalnych aparatów na własność, ale wybór podejmą sami użytkownicy. Nasza Gmina ciągle się rozwija i nie boi się nowoczesnych rozwiązań, dlatego jestem przekonany, że TeleOpieka, tak samo jak wprowadzony wcześniej Samorządowy System Informacji SMS ułatwi życie naszym mieszkańcom.” - mówi Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.
W pierwszej kolejności TeleOpieka ma służyć osobom, które pozostają na długie godziny same w domu i obawiają się, że w tym czasie mogą być pozbawione pomocy czy też opieki, nawet w nagłej potrzebie. Usługa umożliwia tez bliskim tych osób spokojniejsze podejmowanie pracy zarobkowej, a nawet podróżowanie. Dla wielu osób TeleOpieka może być jedyną alternatywą zakładów opiekuńczo-pielęgnacyjnych jak i domów pomocy społecznej. Do korzystania z tej usługi zapraszamy też każdego, kto chce podwyższyć swoje bezpieczeństwo osobiste i komfort codziennego życia.
TeleOpieka sprawi by osoba starsza, chora, niepełnosprawna, czasowo lub trwale niesamodzielna, jak najdłużej mogła bezpiecznie pozostać w swoim środowisku domowym.
TeleOpieka zapewni pacjentowi wysoki poziom bezpieczeństwa, a rodziny tych osób w znaczny sposób odciąży.
Tak więc usługa TeleOpieki w szczególności dedykowana jest osobom:
• - potrzebującym
• - starszym
• - którym przydarzyły się już kiedyś upadki, lub istnieje jego ryzyko
• - ze schorzeniami narządu ruchu
• - z chorobami o podłożu kardiologicznym
• - po zabiegach operacyjnych
• - z zaburzeniami równowagi
• - z wadami wzroku
• - z cukrzycą
• - ze schorzeniami neurologicznymi np. po udarach
• - mało aktywnym
• - z osteoporozą
Zapoznaj się z Regulaminem oraz pobierz i wypełnij Karte Podopiecznego, którą należy dostarczyć do siedziby Urzędu Gminy Kobylnica (pokój nr 3).