Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

TWIN TOWN 2013

SPOTKANIE MIAST PARTNERSKICH W KOBYLNICY


Podaj dalej:

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zaprosza na Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich 2013, które odbędzie się w dniach 31 lipca - 4 sierpnia 2013 dzięki wsparciu Programu „Europa dla obywateli” w Unii Europejskiej.
W spotkaniu uczestniczyć przedstawiciele miast i gmin: Durbuy (Belgia), Kobylnica i Kościelisko (Polska), Orimattila i Uusikaupunki (Finlandia), Valga (Estonia), Östhammar (Szwecja), Weißenburg (Niemcy), Valka (Łotwa) oraz Tvrdošín, (Słowacja).
Celem tego międzynarodowego spotkania dziesięciu miast z ośmiu państw Unii Europejskiej jest debata, wymiana poglądów i doświadczeń na temat energii odnawialnej. Temat spotkania to: „Energia słoneczna, wiatrowa, gaz łupkowy czy atom. Nasza energetyczna przyszłość czy zagrożenie?”. Razem będziemy starali się dociec, które jej źródła stanowią dla nas realne zagrożenie, a które są naszą przyszłością? Korzystanie z których z nich może okazać się katastrofalne w skutkach dla przyszłych pokoleń i jakie należałoby zastosować rozwiązania, aby temu zapobiec?

Pomimo kulturowych różnic i barier pomiędzy państwami, w jednym powinniśmy być zgodni - jeżeli już teraz nie podejmiemy świadomych działań ekologicznych, to już niedługo zmiany na naszej planecie mogą być nieodwracalne, dlatego tak ważne jest, by stale poszerzać naszą międzynarodową świadomość ekologiczną.

Spotkanie Twin Town 2013 skierowane jest do szerokiego kręgu odbiorców. Projekt zakłada również udział osób pośrednio zaangażowanych w projekt - widzów, którzy uczestniczyć mogą w Seminarium w dniach 01-02 sierpnia, godz. 9-12. Zapraszamy!

„Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko ich autora i
Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w
nich zawartość merytoryczną.”