Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Wspierają bezrobotnych

Wspierają bezrobotnych

Program Aktywizacja i Integracja


Podaj dalej:

Wraz z początkiem kwietnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylnicy rozpoczął realizację programu, którego głównym celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności, mające poprawić ich sytuację na rynku pracy.

Program Aktywizacja i Integracja ruszył od początku kwietnia, zaraz po podpisaniu partnerskiej umowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Słupsku.

Program Aktywizacja i Integracja obejmuje działania mające na celu poprawę sytuacji na rynku pracy 10 osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, dla których PUP ustalił profil pomocy III. W szczególności chodzi tu o osoby, które zostały objęte przez ośrodek pomocy kontraktem socjalnym.

Cały projekt opiera się na dwóch działaniach, nazywanych blokami. W ramach pierwszego z nich - Aktywizacji - PUP kieruje bezrobotnego do wykonywania prac społecznie użytecznych, zorganizowanych prze gminę. W taki sposób uczestnik może zostać zaangażowany w wymiarze maksymalnie 10 godzin tygodniowo.

Drugi z bloków nosi nazwę Integracja. W tym wypadku działania polegają na integracji społecznej bezrobotnych, która docelowo ma służyć kształtowaniu aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym. Ten element PAI realizowany jest przez grupowe poradnictwo specjalistyczne, warsztaty trenerskie oraz grupy wsparcia i trwa 10 godzin tygodniowo.

Program Aktywizacja i Integracja ruszył wraz z początkiem kwietnia. Jego realizacja potrwa do 31 maja bieżącego roku.