Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Wyjątkowe przedmioty, negocjacje, edukacja

IX Kobylnicka Garażówka za nami


Podaj dalej:
Kobylnicka Garażówka to inicjatywa idealnie wpisująca się w proekologiczną wizję Gminy Kobylnica, która wszystkim chętnym umożliwia wystawienie na sprzedaż nieużywanych już przedmiotów. Dzięki temu, zamiast wyrzucać niepotrzebne rzeczy, uczestnicy mogą sprzedać je osobom, które zrobią z nich dalszy użytek.

To właśnie te czynniki sprawiają, że Kobylnicka Garażówka cieszy się tak ogromną popularnością i doczekała się już dziewiątej edycji, a ostatnie dostępne stanowiska wystawcze zostały zarezerwowane jeszcze na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Na stoiskach poszczególni wystawcy prezentowali przeróżne przedmioty. Sporo osób zdecydowało się znaleźć nowych nabywców dla swoich ubrań, inni zaś chcieli zachęcić kupujących przedmiotami bardziej nietypowymi. Pojawiła się więc rzadko spotykana biżuteria, płyty winylowe czy urządzenia elektroniczne. Właściwie większość z osób, która w niedzielę zdecydowała się zawitać do hali sportowej w Kobylnicy, opuszczała ją z jakimś przedmiotem. Trudno więc dziwić się zadowoleniu i kupujących, i samych wystawców.

Ta edycja wydarzenia przebiegła pod hasłem „Z nami jesteś bezpieczny”, w związku z tym na terenie targów funkcjonowały stoiska prowadzone przez reprezentantów wielu rodzajów usług publicznych informujących i edukujących uczestników w temacie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Mogliśmy odwiedzić stoisko funkcjonariuszy Policji, na którym można było bezpłatnie oznakować swój rower po okazaniu dowodu zakupu lub z karty gwarancyjnej, stoisko Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która przeprowadziła edukacyjną akcję mającą na celu kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych dotyczących zatruć pokarmowych grzybami oraz zwrócenie uwagi na bezpieczne grzybobranie. Sporą popularnością cieszył się również punkt z poradami dotyczącymi usług kominiarskich, a ponadto pokaz sprzętu ratowniczo - gaśniczego przygotowany przez OSP Sierakowo.

Dla najmłodszych przygotowano bogaty program gier i zabaw, które inicjowane były przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz GCKiP w Kobylnicy.