Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Prace nad kobylnickim stawem

Gruntowna konserwacja zbiornika


Podaj dalej:
Znajdujący się w centrum Kobylnicy zbiornik wodny został w lipcu i sierpniu poddany gruntownej konserwacji. Dzięki temu, cenione przez wielu mieszkańców miejsce, zyskało na atrakcyjności.

Konserwacja zbiornika znajdującego się w Parku Wiejskim była procesem złożonym i realizowanym na przestrzeni kilku tygodni. Jednym z najważniejszych elementów prowadzonych działań było odmulenie i usunięcie zatorów, zwłaszcza roślinności oraz innych zanieczyszczeń stałych, zalegających na dnie zbiornika. Wydobyty w ten sposób namuł wywieziono, by móc przystąpić do kolejnego etapu prac. Te obejmowały regenerację brzegów stawu oraz skarp, głównie poprzez obsianie ich mieszanką traw.

W ramach inwestycji przygotowano również cenny dokument w postaci inwentaryzacji przyrodniczej całego stawu. Pozwolił on na dokładnie określić występujące w tym miejscu gatunki chronione fauny i flory. Poszerzenie zakresu prac o wykonanie dokumentu pozwoliło na uniknięcie ewentualnych niekorzystnych konsekwencji realizowanych inwestycji.

Wykonanie dokumentacji, ekspertyzy przyrodniczej oraz same przeprowadzenie samych prac konserwujących kosztowało ok. 90 tys. zł.