Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Budowa przystani wędkarskich w miejscowości Ścięgnica

Celem projektu było podniesienie jakości infrastruktury spełniającej funkcje rekreacyjno - wypoczynkową i społeczno - kulturalną w miejscowości Ścięgnica. Realizacja projektu umożliwiła dostęp do nowej infrastruktury rekreacyjno - wypoczynkowej, poprawiła warunki rozwoju sportu i aktywnych form wypoczynku oraz zapewniła ciekawe formy spędzania wolnego czasu.


Podaj dalej:

Do pobrania:

Inwestycja dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013

Termin realizacji: 2014 rok Całkowity koszt zadania inwestycyjnego: 114 384 zł kwota dofinansowania: 55 342 zł budżet gminy Kobylnica: 59 042 zł

Przedmiotem inwestycji było zagospodarowanie działki nr 52/2 znajdującej się w Ścięgnicy. Głównym założeniem inwestycji był zamiar, aby w wyniku zagospodarowywania terenu działki nr 52/2 zapewnić mieszkańcom i turystom dostęp do nowej infrastruktury rekreacyjnej, zapewnienie ciekawej formy spędzania wolnego czasu oraz miejsce postoju dla osób korzystających z przebiegających w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowość tras turystycznych. W ramach zadania wybudowano trzy pomosty wędkarskie według typowego projektu elementów małej architektury zagospodarowania jezior - typowy projekt budowlany pomost drewniany oraz zamontowano elementy małej architektury w postaci dwóch altan drewnianych, tablicy informacyjnej, ławek i koszy na odpadki.

Inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających
warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Europejski Fundusz Rolny
na rzecz Rozwoju
Obszarów Wiejskich

Miejsce realizacji inwestycji znajduje się w granicach obszaru Natura 2000 „Dolina Wieprzy i Studnicy” PLH 220038. Głównym celem funkcjonowania Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych i gatunków roślin i zwierząt, które uważa się za cenne (znaczące dla zachowania dziedzictwa przyrodniczego Europy) i zagrożone wyginięciem w skali całej Europy.

Obszar ten wyznaczono ze względu na występowanie siedlisk cennych przyrodniczo m.in. starorzeczy i naturalnych eutroficznych zbiorników wodnych ze zbiorowiskami Nympheion, Potamion, zalewanych mulistych brzegów rzek, łęgów wierzbowych, topolowych, olszowych i jesionowych, żyznych buczyn, grądu subatlantyckiego, torfowisk przejściowych i trzęsawisk. Na obszarze tym występują siedliska bardzo ważne dla fauny: wydry (Lutra Lutra), ryb (w tym łososiowatych), kumaka nizinnego (Bombina Bombina). Ponadto na obszarze tym występują biotopy ptaków drapieżnych oraz związanych z obszarami wodno-błotnymi.

Ruch turystyczny jest czynnikiem istotnie zagrażającym trwałości ekosystemów przyrodniczych. W związku z tym powiązania pomiędzy rozwojem turystyki i ochroną walorów przyrodniczych nie mogą skutkować zagrożeniem dla środowiska.

DBAJ O ŚRODOWISKO NATURALNE